ÖZEL EĞİTİM MATERYAL YARIŞMASINA KATILAN ÜRÜNLER DEĞERLENDİRİLDİ.

   Van İl Milli eğitim Müdürlüğünce yürütülmekte olan “Eğitim İle Şekillenen Gelecekler Projesi” kapsamında gerçekleştirilen Özel Eğitim Materyal Yarışmasına katılan ürünlerin değerlendirmeleri yapıldı. İpekyolu Yusuf Gökçenay Bilim Sanat Merkezin de yapılan değerlendirme sürecine 154 ürün katıldı. Van İl Milli eğitim Müdür Yardımcısı Nuran ALTAN GÖL başkanlığında oluşturulan seçici kurul yarışmaya katılan materyalleri titizlikle değerlendirildi. Van Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran ALTAN GÖL, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dr.Öğr.Üyesi Asiye Parlak-Rakap, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dr.Öğr.Üyesi  Sibel ATLI, Hakkari Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Metehan KUTLU, Özel Eğitim Öğretmenleri Nuran ERGÜL, Zeran EŞME, Saniye ELMAS Proje Koordinatörleri Yusuf DURMAZ ile Erkan KUTUR’dan oluşturulan seçici kurul üç gün süreyle yarışmaya katılan materyalleri değerlendirmişlerdir.

 

     Değerlendirme sürecinde yarışmaya katılan ürünler için 5 dakikalık sunum yapılmıştır. Ürün sahipleri yarışmaya gönderdikleri materyalleri kendileri tanıtmışlardır.

   “Özel Eğitim Materyal Tasarım Yarışması” TRB2 bölgesinde görev yapmakta olan devlet kurumlarında ve özel sektörtörde çalışan öğretmenlerin ve Üniversite de Eğitim Fakültelerinde eğitim gören öğrencilerin özel eğitim alanında kullanılabilir ve projemiz kapsamında üretilebilir eğitim materyallari tasarımlarının yapılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmiştir. Yeni tasarlanan materyal örnekleri bu yarışma kapsamında değerlendirilmiş olup üretim ile çoğaltılması sağlanacaktır. Tasarlanan bu yeni özel eğitim materyal örneklerinin, yeni-özgün-farklı tasarımlar olması, eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve modellik etmesi amaçlanmıştır.

 

   Sonuçlar haziran ayının son haftasında Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü https://van.meb.gov.tr/ web sitesinde ve projemiz https://www.materyalvan.net/ web sitesinde açıklanacaktır.

 

   Yarışmaya katılan tüm meslektaşlarımıza ve üç gün boyunca ürünlerin değerlendirilmesinde emek harcayan seçici kurul üyelerimize, ayrıca özel eğitim materyal yarışması ürün değerlendirme ve başvuru takibinde özenle çalışan Özel Eğitim Öğretmeni Fulya ÖZBEN ile Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Bölümü çalışanı Harun KORKUT'a, Yusuf Gökçenay Bilim Sanat Merkezi Müdürü Refik BAYRAM'a özel eğitim materyalleri yarışması sürecinde gösterdikleri gayretlerden dolayı teşekkür ederiz.