nuran_altan.jpg
Nuran ALTAN GÖL
Van Il MEM Müd. Yard.

Eğitim İle Şekillenen Gelecekler Projesinin hazırlanmasını sağlamıştır. Projemizin hazırlık aşamasına aktif katılarak yazılmasında ve proje altyapısının oluşturulmasında görev almıştır. Nuran ALTAN GÖL projenin yürütülmesinde I. dereceden sorumludur.

Konya Selçuk Üniversitesi, Mesleki Eğitim Fakültesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümünden, 1996 yılında mezun oldu. Aynı yıl Van’da göreve başladı. Adana ve Van illerinde; çeşitli Anaokulları, ilköğretim okulları ve Meslek liselerinde  Öğretmenlik, Müdür Yardımcılığı ve Kurucu Müdürlük görevlerini yaptı.

20.10.2014 tarihinde Van İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine atanan Altan Göl; evli ve iki çocuk annesidir.

Yönettiği Projeler

Engelleri Aşıyorum, Mesleğimle Buluşuyorum SODES Projesi

SODES destekli bu proje ile İlimiz İpekyolu ilçesinde hizmet vermekte olan Konya Beyhekim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne 5 mesleki eğitim atölyesi açılmıştır. Bu atölyeler için 200 bin tl bütçe kullanılmıştır. Açılan mesleki atölyeler özel eğitim gereksinimli bireyler eğitim almaktadır. Okulumuz öğrencilerinin yanısıra zorunlu eğitim çağının dışına çıkan özel eğitim gereksinimli bireylere de farklı meslek edinme kursları adı altında bu atölyelerde eğitim almaktadırlar.

Bu proje ile Van ilinde ilk defa Seramik ve Cam atölyeleri kurulmuştur. Ayrıca giyim atölyesi, ahşap ve mobilya atölyesi, saç bakımı ve güzellik atölyesi, seyahat ve konaklama atölyesi kurulmuştur. Konya Beyhekim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü bu proje sayesinde mesleki eğitim merkezi alanında Ülkemiz standartlarının üzerine çıkmıştır.

  

Okul Öncesi Eğitimin Yaygınlaştırılması ve Geliştirilmesi Projesi

Nuran ALTAN GÖL tarafından yazılan ve yürütülen bu proje sayesinde Van ilinde ilk kez okul öncesi eğitim kurumlarında özel eğitim sınıfları açılmıştır. Açılan özel eğitim sınıflarına norm kadrolar verilmiş olup, özel eğitim gereksinimli öğrenciler taşıma kapsamına alınmıştır. İlimizde görev yapmakta olan tüm okul öncesi öğretmenler için özel eğitim seminerleri düzenlenmiştir. Merkez ilçeler ile birlikte toplamda 18 özel eğitim semineri yapılmış, okul öncesi eğitimde özel eğitimin önemi vurgulanmıştır.

Oyuncak Kumbaram Projesi

Nuran ALTAN GÖL tarafından yazılan ve yürütülen bu proje kapsamında İlimiz genelinde 64 oyuncak kumbarası hazırlanmıştır. Bu kumbaralarda biriktirilen oyuncaklar dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımıza ulaştırılmıştır. Proje kapsamında yaklaşık 1000 öğrenci yeni oyuncaklarına kavuşmuştur.

Mutlu Aileler Güvenli Yarınlar Projesi

"İlk Düğmeyi Doğru İlikleyelim" sloganıyla yürütülen bu projede okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğu konusunda aileler bilgilendirildi. Ev ziyaretleri ile eğitimin evlere taşındığı bu projede okul öncesi anlatıldı. Okul öncesi eğitimin önemi her ilçede düzenlenen aile seminerleri ile anlatıldı.

Yürüttüğü Projelerden Kareler